Binance Nedir ?

Binance nedir? Nasıl kullanılır?

Kripto para piyasasındaki gelişmeler birçok yatırımcının dikkatini çekmeye başladı. Bu gelişmeler Bitcoin gibi Kripto para birimlerinin de önemli bir yatırım seçeneği olabileceğini ortaya koydu. Bitcoin yatırımlarının bir kısmı altcoinlere kaymaya başladı ve yatırımcılar kar getirebilecek coinlerin peşine düştü. Böyle bir zamanda birçok Kripto para birimini borsasında barındıran Binance kendini göstermeyi başardı bilinirlik kazandı. Peki Binance tam olarak nedir ve nasıl kullanılır ?

BİNANCE NEDİR ?

Binance, çok sayıda altcoin hızlı bir şekilde alıp satabileceğiniz en büyük Kripto para borsalarından birisidir. Yatırımcıların alcoinlere yönelmesi ile hızlı bir şekilde gelişmeye devam ediyor. Çünkü birçok borsaya göre Binance Borsası geniş bir altcoin çeşitliliğine sahip olarak diğer borsalara karşı farkını ortaya koymaktadır. İşlem hacmi büyüklüğü ile dünyanın 6. en büyük borsası olmayı başarmıştır. Ayrıca kendine ait (BNB) Binancecoin adında coinini de borsasına alarak kendi coini üzerinden kullanıcılar komisyon yönünden avantaj sağlamaktadır.

Biance Çin borsası olarak görülsede, Hong Kong merkezli olduğu için, Çinde Bitcoin yasaklansa bile bu durumdan etkilenmeden yolunuza devam edebilirsiniz.

BİNANCE NASIL KULLANILIR?

İlk olarak Binance üye değilseniz Buradan üye olabilirsiniz. Daha önceden İngilizce olan üyelik formu artık Türkçe olduğu için nasıl üye oluruz kısmını anlatmaya gerek duymuyorum. Üyelik formunu doldurup gönderdikten sonra e postamızı onaylayıp giriş yapıyoruz karşımıza böyle bir uyarı geliyor.

Hesabınıza herhangi bir yatırım yapmadan önce kesinlikle hesap güvenliğimizi sağlıyoruz. Giriş yaptığınızda kendi hesap sayfanız açılır. Sol üst köşeden Binance yazısına tıkladığınızda bütün coinleri görebilir ve dilediğiniz coini aratıp bulabilirsiniz. Ayrıca Borsa sekmesinden gelişmiş seçeneğine giderek Resimde gördüğünüz kısımdan dilediğiniz coine erişebilir işlem yapabilirsiniz.

PARA YATIRMA ÇEKME

Binance‘da borsasında bulunan altcoinlerin neredeyse hepsini yatırıp çekebiliyoruz ayrıca trade seçeceği ile coinleri birbirine aktarabilmemiz mümkün. Birçok coinin yanında Bitcoin‘i de bakiye sayfanızdan ulaşarak yatırıp çekebilirsiniz. Borsaya doğrudan TL ile girilemeyeceğinden öncelikle Btcturk, Paribu gibi BTC satış sitelerinden TL ile Bitcoin alıp ardından Bitcoin ile Binance borsasına katılabiliriz.

KOMİSYON ÜCRETLERİ

Binance alım-satım yaparken önceleri %0.1 gibi bir miktar ücret keserken şuanda bu rakam %0.075 oranına düşürülmüş durumdadır. Bir örnek vermek gerekirse 1000 dolarlık bir işleminizden %0.075 kesinti oranı ile 75 cent gibi bir rakam kesilir. Gerçekten bir kıyaslama yapıldığında çok diğer borsalara göre oldukça düşüktür.

Sizde Binance üye olmak istiyorsanız Buradan Üye olup hemen incelemeye başlayabilirsiniz.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir