Cloud mining nedir ?

Cloud mining bireysel madencilik kazançlarının düşmesi ile tercih edilmeye başlanan bir bitcoin madenciliğidir. Tam anlamıyla madencilik yapmak için cihaz kiralamakta denilebilir. Normal bir vatandaş için de bitcoin üretmenin bugün ki yöntemi bu şekildedir.

Herkesin madenciliğe yönelmesi ile zorluk seviyelerinin yükselmesi bu iş için artık süper cihazların gerekliliğini getirdi yani Asıc makineleri. Asic cihazlar da hem fiyatı hemde ürettiği kripto paranın karlılık oranına göre bireysel çalışmalarda zarar getirebilir, Ancak bir mining farm şirketinden güç kiralayarak bitcoin madenciliği yapmak mümkündür. Güç satın aldığınız şirket Asic minerlar ile kazım yaparak payınıza düşen bitcoin veya kripto parayı hesabınıza yatırır. Günümüzde yapılabilecek en iyi madencilik yöntemidir. Burada akla gelen ilk soru neden bu şirketlerin kendi kazmak yerine kiraya verip kar payını bölüşmek istiyor olması olabilir.

Bunun nedeni bu şirketler cihazlara yatırımını dolar cinsinden yapıyor ve müşterilere de dolar olarak kiralıyor. Bu şekilde bitcoin kurundan zarar görmeden riski düşürerek yoluna devam etmeye çalışıyor. Bir nevi yatırımcılar sayesinde cihazların maliyetinin bir kısmını yada tamamını bedavaya getirerek hızlı bi şekilde kara yönelmiş oluyorlar. Madenciliğin fıtratında olduğu gibi bitcoinaltcoin kuru vb olaylardan dolayı da zarar etmek mümkün olabilir.

Özetlemek gerekirse Cloud mining cihaz kiralayıp madencilik yapmaktır. Bir mining firmasının sitesine üye olarak kazım gücü satın alırsınız firma size kazım yapar ve payınızı hesabınıza yatırır. Eğer kazdığınız coinin karlılık oranı ve kullandığınız mining firması iyi bir firmaysa genelde yatırımınızı 3-4 ay içerisinde çıkarmanız mümkün olabilir.

Tabi dikkat edilmesi gereken hususlardan biri piyasada birçok dolandırıcı sitelerin olması bunlar gerçeğe dayalı olmadan ponzi sistemle çalışan siteler olabiliyor. Bunun yanı sıra gerçek bir mining farm firmasının da kepenkleri indirmesi mümkün o yüzden hemen atlamadan biraz araştırılması gerçekten önemlidir. Her gün birçok site açılıp kapanıyor.

Bende yazımı okuyan ve bu işe başlamayı düşünenler için araştırmalar yaparak güvenli karlı cloud mining firmalarından biri olduğunu düşündüğüm Cryptominingfarm firmasını sizler için elimden geldiğince araştırıp anlatmaya çalıştım. Araştırdığım diğer firmaları da Cloud mining sayfasından ilerleyen günlerde sizlere paylaşacağım.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir