Faucethub Nedir ?

Faucethub nedir ? Nasıl kullanılır ?

Faucethub, faucet (musluk) sitelerinden kazandığımız kripto paraların toplandığı bir merkezdir. Peki neden bir musluk sitesinden kazandığımız kripto paraları burada topluyoruz dersek, bunun nedeni bugün bir bankadan havale eft yolu ile para gönderimi yaptığımızda bizden bunun karşılığında bir ücret istenmektedir. Aynı şekilde kripto paraların transferi de madencilik yapan kişiler tarafından onaylanarak gönderim tamamlanır. Bunun karşılığında da ücret kesilmektedir. Sadece bitcoin ile örnek verecek olursak bugün ki fiyatı ile musluk siteleri aşağı yukarı 5 ile 300 satoshi arası bir miktar verebilmekte ancak bunu direk cüzdana göndermek istersek transfer ücreti çok çok daha fazla gelmekte ve buda mümkün olmamaktadır. Daha önceleri Faucetbox üzerinden yapılan bu işlemler 2016 da Faucetbox’ un kapanması ile yerini daha gelişmiş olan Faucethub a bıraktı.

Faucethub’ un daha önceki babası olan Faucetbox dan daha gelişmiş olmasının en büyük nedeni sadece bitcoin ile çalışmıyor olmasıdır. Şuan için bitcoin dahil olmak üzere tam 14 farklı kripto paranın toplanma merkezi görevini üstlenmektedir. Bitcoin piyasa değeri düşük olduğu zamanlar musluk siteleri daha fazla ödemeler yapabildiği için diğer kripto para birimlerini musluk sitelerinde görmemiz mümkün değildi. Bitcoin’in değeri yükselmesi ve altcoinlerin popüler olması ile birçok faucet bitcoin harici kripto para dağıtmaya da başladı.

Nasıl Kullanırım ?

Öncelikle musluk sitelerinin neredeyse tamamı Faucethub üzerinden ödeme yapmaktadır bu yüzden kesinlikle bir musluk sitesinden kripto paranızı claim ederken verdiğiniz adresi Faucethub sitesine kaydetmiş olmanız gerekir. Bunun için ilk olarak  üye oluyoruz. Üyeliği anlatıp konuyu uzatmak istemiyorum birçok kişi bir siteye nasıl üye olunur biliyordur artık, üye oluyoruz e posta adresinizi onaylayıp giriş yaptıktan sonra karşımıza dashboard sayfası açılıyor.

 

Burada faucetbox üzerinde toplayabileceğimiz 14 farklı kripto parayı görebiliriz.

Şimdi yapmamız gereken kripto para cüzdanlarımızı buraya ekleyerek toplamaya başlamak olacaktır. Dashbord sayfamızda hemen yukarıdaki menüden Wallet Addresses kısmına giderek buradan adreslerimizi eklemeye başlıyoruz.

 

Bitcoin için bitcoin cüzdan adresimizi dogecoin için dogecoin cüzdan adresimizi gibi hangi kripto paraları toplayacaksak onun cüzdan adreslerini ekliyoruz.

Adresi eklenen kripto parayı artık direk o adresi kullanarak toplamaya başlayabiliriz. Cüzdanınızın adresini buraya eklendikten sonra Faucethub ödemeli musluk sitelerine cüzdan adresinizi girerek claim yaptığınız taktirde gelen kazanç direk Faucethub sitesine düşecektir.

Burada biriken kripto paralarınızı minimum çekim limitine ulaştıktan sonra direk cüzdanınıza çekebilirsiniz. Özetlemek gerekirse musluk siteleri adından da anlaşılacağı üzere damlaya damlaya Faucethub şişesini dolduracak sizde damlalar buhar olmadan rahat bir şekilde toplamış olacaksınız.

 

2 comments

  1. merhaba faucethub hesabım var ,,bir süredir coin biriktiriyorum..size biisey soracaktım..mesala eşim evdeki laptop ile faucethub a coin gönderirken ben de iş yerinde telefon ile başka başka sitelerden ( zaman sınırı oldugu için baska sitelerden) coin gönderebiliyomuyum acaba.mesela eşim zen yaparken ben lite göndersem iş yerinden ne olur engellenr miyim,,sadece tek cihazdan tek IP den gönderim zorunlu mu

    1. Merhabalar farklı IP den girilmesi ban sebebi değildir ki zaten eşinizde sizde koin toplarken Faucethub’a bağlı farklı birer adres kullanacaksınız. Yine de içiniz rahat etmez ise sizde yine iş yerinizden Faucethub’a bağlı adresiniz ile toplayın ama faucethub hesabınıza sadece evinizden girin. Ama yinede kendinizi sıkmanıza gerek yok bir sorun çıkacağını sanmıyorum.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir