Figure Eight (CrowdFlower) nedir ?

Eski adı CrowdFlower yeni adı Figure Eight olan ve size kısa görevler (task) veren level sistemi bulunan bir kazanç platformudur. Herhangi bir göreve tıkladığınızda karşınıza bir sayfa gelir ve sizden istediği şeyi doğru ve başarılı bir şekilde yapmanız karşılığında,  göreve başlamadan önce belirtilmiş olan ücreti size öder. Görevler bazen birkaç cent olarak görünmektedir ancak buradaki önemli nokta aynı görev defalarca yapılabiliyor olmasıdır.

En fazla kazancı sağlayabilmenin tek yolu level almaktan geçiyor. Ancak bu o kadar da kolay olmamakla birlikte başarıldığı taktirde çok güzel kazançlar sağlanabiliyor. Sistemde max 3 levele kadar çıkabiliyoruz. Her yeni level yeni görevler demek ancak ilk yeni üye olan birisi levelsiz bir şekilde işe başlar. Görevlerin tamamı İngilizce’dir. Sadece biraz mantık ve Google Translate kullanarak çok rahat yapılabilmektedir. Yeni üyelerin 1 level düzeyine çıkabilmesi için çeşitli level gerektirmeyen açık görevler bulunur. Bunlardan bazıları level almakta bize yardımcı olmaz ama bazıları doğruluk oranınıza göre size % üzerinden not verir.

LEVEL 1

Şu kesinlikle bilinmedir ki task yaparak para kazanmaya başlamak için kilit nokta level 1 olmaktır. Level 1 den sonra açılan görevler ile hem kazanmaya başlarız hem de level 2 ve 3 olmak için görevlerin çoğalmasından dolayı doğruluk oranımızı hızlı bir şekilde artırır ve 3. levele kadar çıkarak bütün taskları açabiliriz.

Level 1 olmak için

 • 5 farklı geçerli task yapmış olmaz
 • 100 adet taskı başarılı bir şekilde göndermiş olmak
 • Doğruluk yüzdesinin %70 ve üzeri olması

gibi şarlar vardır. Bunlar tamamlandığı taktirde herhangi bir sorun yoksa level 1 olup 1 levele açılan takları yapmaya başlayabilirsiniz. Çok önemli bir nokta eğer 1 level olsanız bile görevlerde doğruluk oranınızı yüksek tutamazsanız yani %70 in altına inerseniz tekrar 0 levele düşebilirsiniz. Bildiğiniz yapabileceğiniz görevlerden başlayarak %75-80 lere kadar çıkıp ondan sonra riskli görevlere yönelmenizde fayda var.

FLAG (Ceza Sistemi)

Task yaparken yapılan yanlışlar, Vpn kullanmak, Taskları hızlı göndermek gibi çeşitli hatalar bize ceza olarak geri dönmektedir. En net Vpn ve benzeri programlar ile ip değiştirmek başka ülkeye ait görevleri yapmak süresiz levelinizi kaybetmenize neden olur. Tasklarda yapılan hatalar konusunda Flag almanız durumunda itiraz edebilmeniz mümkün ancak bu bazen birkaç gün bazen birkaç ay içerisinde sonuç vermektedir. Bu süre içerisinde aldığınız flag seviyesine göre, ya 1 level aşağı düşersiniz yada bütün levelleriniz kapanır.

Son olarak;

Elimden geldiğince kısa tutmaya çalıştım ancak ince ayrıntıya girildiği taktirde anlatacak çok şey çıkabiliyor. İki güzel tüyo vererek yazımı sonlandırayım. Bir görevi defalarca yapabildiğimizi söylemiştik anca bazen task miktarı olmasına rağmen görev bitti olarak karşımıza çıkabiliyor. Sizde dikkat ederek anlayabilirsiniz bunun nedeni taskı hızlı göndermenizden kaynaklıdır. Taskları hızlı yapsanız bile en az 1 dk dan önce göndermemeniz çok çok önemlidir.

Figure Eight ile ile Clixsense, Dollarclix gibi siteler üzerinden görevleri tamamlayarak kazanç sağlayabilirsiniz. Bu sitelerden görev yapmanız halinde sizden her görevde komisyonlar keserler. Bunun da bir çözümü Figure Eight Elite üzerinden direk komisyon ödemeden görevleri yapabilmektir. Ancak dana önce Türk kullanıcıların en çok kullandığı Figure Eight’in kendi platformu olan Elite sadece Paypal ödemesi yaptığı için şuan ülkemizde kullanılamamaktadır. Şuan ayda 300 dolar gibi kazançlar sağlayan kullanıcılar bulunmaktadır.

Bu platformu kullanarak kazanç sağlamış olan birisi olarak sorularınızı merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

5 comments

 1. işi bırakmak istediğim zaman bu pencere geliyor ne anlama geldiğini söyleyebilirmisiniz?
  Are you sure you want to give up?
  You can leave jobs at any time, but you will only be credited for the tasks you’ve completed.

  1. Give up derseniz verdiği görevi iptal edersiniz kredi kazanamazsınız ben görev yapmayalı 1 seneye yakın oldu ama yanlış hatırlamıyorsam gelen görevlerde yapamadığım bir soru olduğunda give up derdim sonra tekrar göreve girdiğimde soru değişirdi. Give up özelliğini bu yönde kullanırdım. Sonuç olarak give up derseniz görevi iade eder o görevden kazanç sağlayamamış olursunuz, herhangi bir kredi vermez. Görev puanınızın düşmemesi için yapamayacağınız görevlerde kullanabilirsiniz.

 2. Figure Eight Elite hala çalışıyor mu yoksa tamamen Clixsense gibi aracı sitelere mi bıraktılar? Bir bilginiz var mı? Üye olmaya çalışıyorum, hesap doğrulama maili tarafıma ulaşmıyor. Ticket açıyoruz cevap yok.

  1. Ben Elite kullanmayalı 2 sene kadar oldu paypal kapandığından bu yana kullanmıyorum, o yüzden net bir bilgim yok Elite konusunda, ancak ticketleri sallamadıkları konusunda katılıyorum inş bir sonuca ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir