GPT Nedir ?

GPT siteleri ücretsiz internet üzerinden para kazanmanın kolay bir yoludur. Bu platformlarda bulunan ücretsiz teklifleri tamamlayarak belirtilen kazançları elde edersiniz. GPT (Get Paid To) kelimesinin kısaltmasıdır. Ücretsiz tekliflerde mobil uygulamalar, video izlemek, bir siteye üye olmak gibi tekliflerin yanı sıra anketler bulunur.

NASIL BAŞLAMALIYIM ?

  • Öncelikle kendimize bir yeni e posta açmalıyız. Çünkü bu tarz sitelerde kullanılan e postalar bi süre sonra spam yağmuruna tutulur. Kendi kullandığımız e postamızın bir çöplüğe dönüşmesini istemeyiz.
  • En kaliteli ve uzun süredir hizmet veren siteleri tespit edip 4-5 tanesine kayıt olmalıyız. En fazla ödeme yapan siteler genelikle en fazla üyesi olup uzun zamandır açık olan sitelerdir.
  • Seçtiğimiz sitelerden günlük kontrolümüzü en fazla ödeme yapandan en düşük ödeme yapana doğru yapmalıyız. Sebebi aynı anketin birden fazla sitede çıkabilme olasılığı vardır ve size ikinci kez yaptırmayacakları için o anketten en fazla ödemeyi almanızı bu şekilde sağlayabilirsiniz.

Bu şekilde seçtiğiniz siteleri de yer imlerinize ekleyip teklifleri tamamlabilirsiniz.

NASIL KAZANIRIM ?

Aslında yukarıdaki başlıkta temel gereksinimleri anlattık kısaca anlatamadıklarımızın da üstünden geçelim. Genellikle GPT deyince akla anket gelir temel kazancımız anketlerden oluşacak. Onun için bilinmesi gereken şeylerden birisi de bütün anketleri başarılı bir şekilde yapamayabiliriz. Bazen 15 dakikalık bir anketi tamamlarken 10. dakikalarda veya anketin sonunda bile anketten atılabiliyoruz. Anket yapmak isteyenlerin kesinlikle bunun nedenlerini iyi anlaması gerekiyor.

  • Anketi çok hızlı bir şekilde bitirirseniz atılabilir ücretinizi alamayabilirsiniz. Bazı anketlerde süre olabiliyor. Gereğinden fazla hızlı bitirirseniz göndermeden önce beklemenizde fayda var.
  • Anketleri sallayarak yapıyorsanız atılabilirsiniz. Çünkü bunu önlemek amaçlı anketlerin genelinde tuzak sorular bulunabiliyor ve yanlış cevap verildiğinde atılıyorsunuz.
  • Anket için aranan kriter sonucu da ankete katılamayabilirsiniz. Bunun belirlenmesi anket başlamadan önce çeşitli sorular ile gerçekleşiyor.
  • Anketten atılmada en çok sık rastlalanan sebeplerden birisi de anketin kotasının dolması örnek bir anket 150 kişi yapabilecek şekilde açılmışsa ilk giren 150 kişi yapar sonraki giren kişiler atılır.

Sonuç olarak Clixsense ve benzeri dev siteleri tespit edip üye olarak günlük anketleri yakalayıp yapabilirseniz haftada 15-20 dolara kadar kazanmanız muhtemel. Sadece Clixsense de haftada 7-10 dolar arası kazanabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir